Пародонтальна карта
Роль якісної діагностики в сучасній стоматології неможливо переоцінити. Не менш актуальна вона і при лікуванні захворювань пародонту, тобто тканин, що оточують зуби. Якщо є підозри гінгівіту чи пародонтиту, то ми в “Дент Арт” починаємо лікування саме з діагностики. Вона спрямована на виявлення стану здоров'я пародонту та зіставлення з результатами попередніх обстежень (якщо є).
Під час першого прийому наші стоматологи-пародонтологи не лише проводять огляд ротової порожнини, але й рекомендують пройти КТ-обстеження. Потім складається пародонтальна карта. Важливо розуміти, що це не якісь бюрократичні забаганки, а важлива підмога для якісного лікування та відстеження його результатів у динаміці.
- Первинний прийом пародонтолога300 грн
- Складання пародонтальної карти750 грн
Що таке пародонтальна карта?
Це змістовний медичний документ (причому сьогодні не обов'язково в паперовому вигляді), у якому фіксуються всі дані про стан пародонта конкретного пацієнта.
У нас у «Дент Арт» пародонтальна карта заповнюється за результатами огляду та проведеної інструментальної діагностики, а саме:
- зондування пародонтальних кишень;
- визначення ступеня кровоточивості ясен;
- оцінки рухливості зубів тощо.
Пародонтолог переносить діагностичні дані до спеціальної програми — СРМ-системи. Карта зберігається в нашій базі даних у цифровому форматі. В результаті у вашому розпорядженні і всі плюси цифрового документообігу: пародонтальна карта не буде втрачена, може бути легко передана електронною поштою, а при необхідності — роздрукована на паперовому носії.
Яку інформацію містить пародонтальна карта?
Фактично, тут є всі дані, які необхідні пародонтологу для вибору лікування та/або оцінки ефективності терапії. Ці відомості умовно можна поділити на дві групи:
- Узагальнений висновок про стан пародонту зараз. Це може бути висновок про те, що навколозубні тканини здорові або вже поставлений діагноз — гінгівіт/пародонтит зі ступенем його тяжкості.
- Деталізована діагностична інформація щодо кожної конкретної зубної одиниці. Карта пародонтологічного хворого містить такі дані про всі зуби, як:
- наявність зубних відкладень;
- глибина зубоясенної кишені;
- кровоточивість;
- стан кістки щелепи тощо;
- ступінь рухливості зуба.
Навіщо вести карту пародонтологічного хворого?
Для лікаря-пародонтолога це зручний спосіб систематизації та структурування відомостей про пацієнта. Відкривши пародонтальну карту перед черговим вашим візитом, він одразу освіжить у голові всю наявну інформацію, “пройдеться” по проведених обстеженнях, призначених для лікування.
Спочатку вона допомагає лікарю сформувати план лікування, а потім — спостерігати в динаміці за змінами стану тканин пародонту. У цьому сенсі пародонтологічна карта допомагає оцінювати ефективність терапії, фіксувати ремісію чи, навпаки, прогресування хвороби.
Корисний цей документ і для пацієнта. Оскільки пародонтит не пов'язаний із хворобливими відчуттями або іншим фізичним дискомфортом, то не завжди рекомендації щодо лікування виконуються на всі 100%. Пародонтальна карта тут є дуже хорошою мотивацією та наочною демонстрацією того, що відбувається з тканинами пародонту. Коли лікар показує позитивну динаміку та зменшення пародонтальних кишень, то переконувати пацієнта продовжувати лікуватися не потрібно.
У випадку підозри щодо наявності захворювання пародонту та/або вже підтвердженому діагнозі не відкладайте візит до фахівців “Дент Арт” в Одесі. Записатися до пародонтолога ви можете безпосередньо на сайті або зв'язавшись з нашими менеджерами по телефону.