Самолігуючі (безлігатурні) брекети

Безлігатурні або самолігуючі брекети є одним із прогресивних рішень для виправлення прикусу. Вони значно відрізняються від звичайних лігатурних аналогів за естетикою, легкістю обслуговування та загальним комфортом у процесі носіння. З «самолігами» усунути неправильний прикус вдасться швидше, а відвідувати нашого ортодонта доведеться рідше.

Цікавитесь брекет-системами в Одесі? Ми пропонуємо безлігатурні брекети з металу та кераміки, а за необхідності готові підібрати вам і інші ефективні методи виправлення прикусу, включаючи капи-елайнери.

Конструкція самолігуючих брекетів та її плюси

Традиційна (лігатурна) ортодонтична конструкція передбачає три основні елементи, а саме:

 • власне брекети (елементи, що фіксуються на зубах);
 • ортодонтичну дугу, яка й виконує корекцію («рухає» зубний ряд);
 • спеціальні замочки (лігатури), відповідальні за кріплення дуги до брекетів. Саме лігатури активно викривляються та зношуються. Для їх заміни потрібні регулярні походи до ортодонта.

Самолігуючі конструкції лігатур не передбачають. Вже в самому «тілі» брекету є спеціальна клямка, що утримує дугу. До речі, фіксація тут не жорстка, а плавна, завдяки чому й з’являється точковий коригуючий вплив на необхідні ділянки зубного ряду. В результаті, ефективність виправлення прикусу з безлігатурними брекетами тільки підвищується. Носити їх доведеться приблизно на 3-5 місяців менше, ніж лігатурні.

Крім якісного та швидкого ортодонтичного лікування самолігуючі системи володіють ще й іншими явними перевагами:

 1. Менші розміри та мінімальна помітність. Відсутність замків зробила ці брекети компактними, що позитивно впливає на естетику.
 2. Скорочення кількості візитів до ортопеда. Планові огляди та корекція потрібні і при носінні безлігатурних брекетів, але їх частота скорочується в середньому в 2 рази. Крім того, процедура заміни дуг та інші сервісні послуги проводяться швидше, тож у наших кабінетах в Одесі ви проведете мінімум часу.
 3. Відсутність болю та дискомфорту при заміні лігатур. Оскільки їх тут немає, після планових візитів пацієнт не відчуватиме незручності чи болю.
 4. Простий догляд. Конструкція самолігуючих систем простіша, тож і процедура чищення зубів та догляду за брекетами створюють мінімум складнощів.
 5. Можливість використання при хворобах пародонту. Тільки для таких конструкцій ці захворювання не є протипоказанням.

За наявності всіх цих достоїнств у самолігуючих брекетів є тільки один мінус — більш висока вартість, ніж у лігатурних аналогів.

Керамічні чи металеві безлігатурні системи

В одеській філії «Дент Арт» ми пропонуємо такі види самолігуючих брекетів:

 1. Металеві. Вони характеризуються високою міцністю та довговічністю, зберігають вихідний зовнішній вигляд протягом усього періоду носіння. Також вони дуже доступні за ціною. Такі апарати без проблем фіксуються на зубах та знімаються. Їх рекомендують застосовувати для корекції складних проблем із прикусом. Основний мінус металевих брекетів — вони добре помітні оточуючим.
 2. Керамічні. Ці апарати роблять із міцного сплаву з додаванням оксиду цирконію, який підвищує стійкість до механічних впливів (майже не поступаються металевим аналогам). Такі самолігуючі брекети не зумовлюють тертя, тому звикнути до них вдасться швидше. Ще один незаперечний плюс — мінімальна помітність. Але ціна вища, ніж у металу.
 3. Комбіновані. Це компромісне рішення, коли на жувальні зуби встановлюють металеві апарати, а на передні (зону посмішки) — керамічні.

Вибрати оптимальні самолігуючі брекети допоможуть наші ортодонти в Одесі.

Вартість послуг
 • Первинний прийом ортодонта300 грн
 • Брекет-система металева самолігуюча OL IN-OV R (1 щелепа)22000 грн
 • Брекет-система металева самолігуюча GO Face evolution system (1 щелепа)25000 грн
 • Брекет-система керамічна самолігуюча OL IN-OV С (1 щелепа)24000 грн
 • Брекет-система керамічна самолігуюча GO Face evolution system (1 щелепа)31000 грн
 • Брекет-система лінгвальна GO (1 щелепа)48000 грн
 • Брекет-система высокоэстетическая самолигатурная Lac (1 челюсть)21750 грн
 • Брекет-сиситема керамическая самолигирующая Lac (1 челюсть)19500 грн

Як відбувається встановлення брекет-систем?

Установка лігатурних і безлігатурних систем відбувається за єдиною схемою. До основних етапів належать:

 • попередня діагностика;
 • підготовка з виконанням санації та профгігієни порожнини рота;
 • фіксація брекетів з наступною установкою дуг у наявні пази.

Після цього наші фахівці в деталях розпишуть всі правила догляду за ортодонтичною конструкцією, а також допоможуть підібрати оптимальні для вас зубну щітку, іригатор тощо.

Наші лікарі

Попов Максим Сергійович
Попов Максим Сергійович
Ортодонт

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання