Коронки на імплант. Що обрати?

04.07.2022

Коронка — це незнімний протез, який використовується у стоматології для відновлення зубів. Така зовнішня оболонка забезпечує можливість нормально пережовувати їжу й мати бездоганну посмішку. Відновити так можна як сильно пошкоджені, так і повністю відсутні зуби. У випадку останнього потрібна коронка на імплант, тобто перед протезуванням у кісткову тканину щелепи вживлюється штучний корінь з титану.

Лікарі клініки «Дент Арт» в Одесі розкажуть детальніше про коронки на імплантах, у тому числі матеріали їх виготовлення та способи фіксації на імплант.

Які матеріали використовують для коронок на імплант?

Будь-який зубний протез повинен характеризуватись високим рівнем міцності, тому обов'язковою умовою для його виготовлення є застосування твердих матеріалів. Якщо вам потрібна коронка на імплант, то лікар рекомендуватиме вам варіант з діоксиду цирконію, тобто цирконієві або безметалеві конструкції.

Діоксид цирконію вважається досить новим матеріалом у сфері стоматології. Але він вже добре зарекомендував себе, тому і є найкращим вибором. Такі конструкції теж, як правило, є двошаровими. Каркас виготовлений з діоксиду цирконію, на який наноситься керамічний шар. До плюсів цирконієвих коронок належать як бездоганна естетика, так і підвищена міцність, завдяки якій такі коронки служать 20 років і більше.

Коли необхідно досягти максимального рівня естетики, то може бути запропонована коронка на імплант з цільної кераміки (E-max).

Ще одним використовуваним матеріалом іноді є фрезерована пластмаса. З неї може бути виготовлена ​​тимчасова коронка на імплант. Її невеликий термін служби дозволяє уникнути металу та інших високоміцних матеріалів.

Є й інша альтернатива, зокрема металокерамічні коронки. Але їхній основний плюс — це доступна ціна, а в усьому іншому це вже вчорашній день протезування, що серйозно поступається цирконію за міцністю, естетикою та загальною довговічністю.

Як кріпиться коронка на імплант?

Можливі різні способи фіксації протезу на штучний зубний корінь, а саме:

  • гвинтова. У цьому випадку використовуються тонкі гвинти, що забезпечують кріплення коронки та імпланту, а точніше абатменту, що є обов'язковим сполучним елементом між протезом та штучним коренем. Такі коронки на імплантах можна зняти для обслуговування/коригування;
  • цементна. Тут передбачається незнімний спосіб фіксації на цементний склад.

Як вибрати оптимальний варіант коронки на імплант?

Якщо ставиться тимчасова коронка на імплант, то особливих вимог до міцності конструкції немає. Головною є естетика. Якщо йдеться про постійні протези, то ключовими аспектами є і зовнішня привабливість, і міцність. А те, який параметр важливіший, залежить від конкретного зуба, що підлягає відновленню:

  • для молярів, тобто жувальних одиниць, ключове значення відіграє міцність і термін служби. Найбільш надійними будуть цирконієві коронки;
  • для передніх зубів основним параметром є естетика. І тут найкращий вибір — керамічні конструкції.
Автор статті:
Ортопед, Терапевт, Хірург