Металокерамічні коронки в Одесі

Коронки - ортопедичні конструкції, що покривають видиму (коронкову) частину зуба. Сьогодні в стоматологічній практиці їх все частіше роблять з цирконію або цільної кераміки, але все одно статус найбільш популярних залишається за металокерамічними. Пов'язано це з тим, що у таких коронок більш доступна ціна і експлуатаційні якості, які не поступаються безметаловим коронкам - міцність, надійність і довговічність (приблизно 10 років).

Ортопеди клініки "Дент Арт" в Одесі - це професіонали в галузі естетичного відновлення зубів, які працюють з різними коронками, в тому числі і виконаними з металокераміки. Ми подбаємо про те, щоб підготовка зуба до коронки була максимально комфортною, для чого на етапі препарування (так званого обточування) може застосовуватися дентальная оптика. А виготовлені ортопедичні конструкції обов'язково будуть примірятися перед остаточною установкою, щоб виключити будь-які ризики ускладнень і максимально задовольняти пацієнта естетикою.

Коли рекомендовані металокерамічні зубні коронки?

Застосування коронок, які зроблені з кераміки і металу, доцільно в таких випадках:

 1. При реставрації жувальних зубів. Оскільки саме на них припадають основні навантаження при жуванні, визначальним фактором стає саме загальна механічна міцність і надійність мікропротезів. А ось при відновленні передніх зубів (в зоні посмішки), краще застосовувати коронки з цільної кераміки або цирконію, оскільки вони краще з естетичної точки зору.
 2. При мостовидному протезуванні. Коронки з металокераміки зазвичай ставлять на обточені зуби, які виступають опорою для моста.
 3. Після лікування кореневих каналів. Ослаблений зуб ендодонтисти рекомендують додатково захистити за допомогою коронок. Такі реставрації показані, наприклад, після лікування пульпіту або періодонтиту.
 4. При імплантації. Коли при втраті зуба імплантується штучний корінь (імплантат), на нього може фіксуватися коронка з різних матеріалів, в тому числі комбінована (метал + кераміка).

Як довго прослужить металокерамічна коронка?

Довговічність коронок з цього матеріалу в середньому становить 10 років. Стоматологи ортопеди "Дент Арт" в Одесі зроблять все, що від них залежить, щоб мікропротез прослужив навіть довше. Для цього ми дотримуємося всіх протоколів, починаючи від підготовки зубів і закінчуючи фіксацією коронки. Але слід розуміти, що довговічність ортопедичних конструкцій є умовним показником. Термін служби в найбільшій мірі залежить від самого пацієнта, в тому числі якості домашньої гігієни, дотримання рекомендацій з профілактичного огляду, акуратності поводження з коронкою і т.д.

Якщо забезпечений якісний домашній догляд за порожниною рота, ви своєчасно відвідуєте наших гігієністів для профілактичних оглядів та професійної гігієни, дотримуєтесь всіх рекомендації, то реставрація прослужить довгі роки. У нашій практиці вистачає прикладів, коли пацієнти через більш ніж 10 років після протезування не мають ніяких нарікань на коронку.

Етапи установки коронки з металокераміки на зуби

Актуальні ортопедичні протоколи, на які спираються наші стоматологи в Одесі, передбачають наступні етапи протезування:

 • діагностика. Дозволяє оцінити стан зубів, скласти план попереднього лікування, якщо це необхідно;
 • препарування зуба - його обточування під коронку. На цьому етапі рекомендується використовувати оптику для збільшення, щоб з одного боку прибрати всі каріозні тканини, а з іншого - зберегти здорові. В ході препарування зуба також формується круговий уступ: так називається ложе, куди в подальшому "сідає" коронка, завдяки якому коронка не торкається ясна, що є захистом від подразнення та інфікування;
 • зняття зліпків для замовлення виготовлення коронки в спеціалізованих зуботехнічних лабораторіях. Ми співпрацюємо з кращими лабораторіями, що гарантує отримання висококласних конструкцій з прекрасними експлуатаційними властивостями;
 • на період виготовлення коронки (в середньому 5-7 днів) ми в "Дент Арт" ставимо тимчасові конструкції, які виготовляються лікарем безпосередньо в кабінеті;
 • примірка. Ще один вкрай відповідальний етап, що передує установці коронки. Ортопед перевіряє, наскільки природно вона виглядає в зубному ряду, дивиться крайове прилягання, розміри і функціональність мікропротеза. Також оцінює коронку і сам пацієнт, як візуально, так і за своїми відчуттями. Якщо лікаря або вас щось не влаштовує, то конструкція відправляється на доопрацювання;
 • безпосередня фіксація коронки на зубі із забезпеченням щільного прилягання;
 • консультація лікаря по догляду, правилам гігієни, графіку відвідування спеціаліста і т.д.

Записуйтеся на прийом до наших лікарів онлайн або по телефону.

Наші лікарі

Греков Іван Іванович
Греков Іван Іванович
Ортопед, Терапевт, Хірург
Пузін Олександр Анатолійович
Пузін Олександр Анатолійович
Ортопед
Скороход Микола Петрович
Скороход Микола Петрович
Ортопед, Хірург
Вартість послуг
 • Первинний прийом ортопеда300 грн
 • Коронка керамічна E-max - каркас з наступним облицюванням "Калібра", "GUR", "Цифра"8850 грн
 • Коронка керамічна з оксиду цирконію з наступним облицюванням "Калібра", "GUR", "Цифра"8850 грн

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання