Мостоподібні протези

Мостоподібний стоматологічний протез (або просто міст) — це вид незнімної ортопедичної конструкції, яка дозволяє відновити один або кілька розташованих поруч втрачених зубів. Ключовою особливістю є те, що мостоподібний протез опирається на сусідні здорові зуби.

Поряд з дуже популярними в стоматології мостами сьогодні активно застосовується більш естетичний і функціональний спосіб відновлення втрачених зубів, а саме імплантація. На вживлений штучний корінь ставиться керамічна коронка, сусідні здорові зуби не залучаються, навантаження розподіляються рівномірно. Саме цей метод є більш надійним та довговічним. У свою чергу мостоподібні протези все одно потрібні, адже їх установка швидша та дешевша, ніж імплантація.

Цікавитесь відновленням втрачених зубів в Одесі? Звертайтеся до філії клініки «Дент Арт». Досвідчені лікарі запропонують різні варіанти протезування, включаючи встановлення мостоподібних протезів. Також ми подбаємо про щадну підготовку та зробимо все, щоб ваша усмішка була красивою та природною.

Вартість послуг
 • Первинний прийом ортопеда300 грн

Коли можна встановити міст?

Мостоподібні протези використовуються в ситуаціях, коли втрачені розташовані поруч зуби. Найчастіше це один або два, зрідка три. Якщо наявна відсутність 4 зубів поруч, то міст використовувати не можна, тому пропонуються альтернативні варіанти, наприклад, протезування на імплантах.

До речі, останній спосіб відновлення кращий, адже тоді роль опори для мосту будуть виконувати вживлені штучні корені, а не здорові сусідні зуби, що вимагають ще й попередньої підготовки (препарування — зішліфовування поверхневих зубних тканин: емалі та частини дентину).

Основні показання для встановлення мостоподібного протеза такі:

 1. Протипоказання до імплантації. Це, як правило, відносні заборони, адже абсолютних протипоказань дуже мало. Зазвичай замість мосту доцільніше спершу усунути відносні протипоказання, а потім виконати саме імплантацію.
 2. Страх операцій кісткової пластики. Таке втручання може бути потрібне перед імплантацією при дефіциті кісткових тканин для вживлення штучного кореня. Але будь-які страхи ми в «Дент Арт» можемо нівелювати за рахунок застосування передових методик антистрес-лікування.
 3. Наявність пошкоджених опорних зубів, зокрема сильно уражених карієсом або з великими пломбами. У цьому випадку препарування виглядає цілком обґрунтованою дією.

Крім того, слід враховувати, що встановлення мостоподібних протезів, на відміну від імплантації, має такі плюси:

 • приваблива вартість;
 • мінімальні витрати часу;
 • відсутність хірургічного втручання.

Причини відмовитися від мостоподібних протезів

Для сучасної стоматології мости не є найкращим і найоптимальнішим способом відновлення зубів. Пов'язано це з наявністю відчутних недоліків такого виду протезів, а саме:

 1. Зростання навантажень на опори. Класичним прикладом мостовидного протезу є конструкція, яка спирається на два здорові зуби, а між ними є «пробіл» з двох втрачених. У такому разі жувальні навантаження здійснюються саме на опори, а це негативно впливає на весь здоровий зубний ряд і стані пародонту.
 2. Обов'язкове препарування. Щоб поставити міст, спочатку потрібно підготувати сусідні, опорні зуби. Так, сьогодні для препарування вже не потрібно видаляти нерв, як це було раніше, а саме обточування не завдає болю пацієнтові, але здорові тканини видаляти все одно потрібно.
 3. Виключення природної мікрорухливості. Зазвичай всі зуби здатні трохи зміщуватися відносно один одного. Установка мостоподібної конструкції робить їх нерухомими, що негативно позначається на пародонті.
 4. Додаткові ризики для опорних зубів. Мостовидні протези не можна ставити за наявності патологій пародонта, адже в іншому випадку зростають шанси втрати здорових «сусідів».
 5. Не найбільш естетичний зовнішній вигляд. Ставити мости в зоні посмішки не варто, тому що максимально природно виглядати протез не буде. У мостоподібної конструкції немає характерних для натурального зубного ряду міжзубних проміжків, що буде помітним для оточуючих.

Які мостоподібні протези ми використовуємо у Одесі?

Мости, що застосовуються у сучасній стоматології, відрізняються за видом конструкції та матеріалами виготовлення. Поряд із класичними мостоподібними протезами (при яких опорні зуби закриваються коронками) використовуються адгезивні (одиночна коронка на втрачений зуб з бічною фіксацією на опори) та консольні (з опорою тільки на одного «сусіда»). Крім цього, виділяють комбіновані конструкції, в яких присутні як незнімні, так і знімні елементи.

Матеріали виготовлення мостів також різноманітні. Але, наприклад, суцільнолиті та штамповані металеві мостоподібні протези ми в «Дент Арт» не застосовуємо. Вони в аспекті естетики не відповідають актуальним стоматологічним стандартам. Наші фахівці готові встановити мости з таких матеріалів:

 • металокерамічні: основа протезу зроблена з металу, а зверху його покриває кераміка, що добре імітує структуру та забарвлення натуральної зубної емалі;
 • цирконієві. Ці мости виготовлені з діоксиду цирконію, який також має керамічне покриття. У плані естетики такі протези виграшніші. До того ж, вони гарантують 100% біологічну сумісність.

Наші лікарі

Греков Іван Іванович
Греков Іван Іванович
Ортопед, Терапевт, Хірург
Пузін Олександр Анатолійович
Пузін Олександр Анатолійович
Ортопед
Скороход Микола Петрович
Скороход Микола Петрович
Ортопед, Хірург

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання